شركت ريزان فلز طوس در سال 1373 با هدف تأمين و بهبود كيفيت  قطعات خودروهاي داخلي  فعاليت خود را آغاز و شروع به كار نمود . در ابتدا اين شركت توليد خود را با پوسته ديفرانسيل  ، ديفباكس و كاسه چرخ پيكان آغاز نمود و در حال حاضر توليدات اين شركت شامل مجموعه ديفرانسيل پرايد ، مجموعه ديفرانسيل روآ ، دنده پلوس و دشلي روآ و دنده برنجي گيربكس پرايد مي باشد.

كارخانه ريزان فلز طوس در زميني به مساحت 7000 متر مربع احداث شده و زير بناهاي ساختماني آن بتدريج افزايش يافته بطوريكه در حال حاضر زيربناي آن به مساحت 5000 متر مربع مي باشد و شامل كارگاههاي توليد ، آزمايشگاه ، انبارها و واحد هاي مديريت شامل مديريت كارخانه ، مهندسي و طراحي توليد و برنامه ريزي ، تحقيق و توسعه ، كنترل كيفيت و انبار مركزي است.

اين شركت از ابتداي تاسيس به منظور در اختيار گرفتن بازار ايران  ، با انتقال تكنولوژي هاي مربوطه  از شركت هاي خودروسازي مطرح دنيا جزو اولين و بزرگترين توليدكننده ها  در زمينه ي قطعات فلزي خودرو در ايران بوده و هم اكنون همكاري سازنده اي با خودروسازان برتر ايران همچون ايران خودرو و سايپا دارد.

خط مشي كيفيت : شركت توليدي ريزان فلز طوس به عنوان يكي از شركت هاي اصلي در توليد قطعات خودرو همواره تلاش مي نمايد ضمن جلب رضايت مشتريان خود ، با ارتقاء كيفيت و كنترل هزينه ها ، محصول را در مناسبترين زمان ارائه نمايد. در اين راستا شركت به سه هدف اصلي كيفيت مناسب قطعات ، زمان مناسب تأمين و ارائه با قيمت قابل رقابت قطعات مي انديشد